Тим из УАЕ зауставио је један корак од освајања клупског светског првенства

Реал Мадрид постао је клупски светски првак у фудбалу, победивши тим из Уједињених Арапских Емирата.

Реал Мадрид победио је тим емиратског клуба Ал-Аин (4: 1) у финалу клупског светског првенства.

Резултат је отворио хрватски везни играч "Реала" Луца Модрић у 14. минуту меча. Пре одмора, шпански клуб није могао повећати предност резултата. Али већ у другом полувремену кремасти је три пута погодио капије клуба емирата. Постигли су Шпанац Марцос Ллориенте (60. минут) и дефанзивац Сергио Рамос (78. минута). Ал Аин је постигао још један погодак у свој гол. Једину лопту Мадриду постигао је јапански легионар клуба из Емирата Тсукас Сиотани.

Мадридски клуб уписао је своју четврту победу на турниру. Истовремено, кремасти је трећи пут заредом освојио пехар. Тако је „Реал“ победио каталонску „Барселону“ по броју победа на клупском Светском купу. Реал Мадрид је укупно учествовао на турниру пет пута.

Победници клупских турнира сваке од шест конфедерација говоре у КЦхМ-у. Поред Реала и Ал Аина, у актуелном жребу учествовали су и аргентинска речна плоча, мексичка Гвадалахара, јапанска Кашима Антлерс, есперанце из Туниса и Новозеланђана Тим Веллингтон. Реал Мадрид почео је пут турнира од полуфинала, где је победио Касхима Антлерса са 3: 1.

Погледајте видео: Saudijska Arabija: Sudija Mark Cluttenberg zaustavio utakmicu zbog ezana (Може 2024).